ישראל 2019, ואנחנו הצוותים הרפואיים מוצאים עצמנו מטפלים בחולים בתנאים לא תנאים - מרכיבים עירויים, מכניסים קטטר ומבצעים פעולות פולשניות אחרות כשהם שוכבים על מיטותיהם באשר הן, בחדרי האוכל ובמסדרונות הומי אדם. נכון, אמנם יש פרגוד המפריד בינם לבין העוברים הלוך ושוב במסדרון, אבל הוא אינו מסתיר את הבושה וגם לא מונע את העליבות או מצמצם את העלבון.

ישראל 2019 ועדיין אין מספיק חדרי אשפוז. חדרי הבדיקה, חדרי האוכל והמסדרונות מוסבים למרחבי אשפוז כי כשהתפוסה מגיעה ל-200%, צריך לנצל כל חלל ושטח, גם אם אינו מתאים.

ישראל 2019 ופרטיות וסטריליות הן מותרות כי לדעת האוצר "אין הצדקה מבחינה משקית" להוסיף מיטות ולהגדיל תקנים. מיטות האשפוז שהובטחו ב-2017 עדיין לא הוקצו ותקני הצוותים הרפואיים עדיין מצויים בחסר ביחס למספר החולים.

ישראל 2019 ודווקא בעת הזאת, כשכולם משתלחים בכולם לפני הבחירות, חייבים להתאחד כי ככה כבר אי אפשר להמשיך. השאיפה לבריאות והצורך בריפוי הם המכנה המשותף לכולנו: חיידקים לא מבדילים בין ימין לשמאל, תאי סרטן תוקפים חרדים וחילונים כאחד, והמהירות בה נזכה לצנתור לב או מוח חשובה באותה מידה לערבים וליהודים.

אז תסתכלו טוב טוב בתמונה שלפניכם, כי מחר, חס וחלילה, אולי תהיו אלה אתם שם במסדרון, או בחדר הצפוף, ללא פרטיות כשכבודכם נרמס לעיני כל - עיזרו לנו לדרוש את הביטחון הבריאותי המגיע לכולנו!

(המאמר התפרסם לראשונה ב"וואלה")